m_d_n (m_d_n) wrote,
m_d_n
m_d_n

www.psycho.ru в моей жизни

В 2006 году одной из немногих имеющихся интернет-библиотек на психологическую тематику был сайт www.psycho.ru. Хитом просмотров была статья "Что подумает сосед Василий?" написанная как раз не психологами, а менеджерами компании ЭФКО о практике работы с колхозниками. Она на сайте есть и сейчас, в десятки раз обгоняет другие статьи в числе просмотров, - похожа не место Льва Толстого среди других авторов в русской письменной культуре, так же по экспоненте взлёт, - и выделяется умением смекать и примечать, а не разрабатывать схемы человеческих отношений.

Вдохновлённая тем, что социальный интеллект вернулся в профессию, потеснённый было академизмом, я написала статью "Самосохранение руководителя" и она, пройдя премодерацию, в марте 2006 года была там опубликована. Текст перепечатан сотни раз "Банками рефератов" и даже переведён на украинский язык. Сама я на украинском не пишу, поэтому прочесть было вдвойне интересно :)

http://reff.net.ua/48030-Samosohranenie_rukovoditelya.html
  Самозбереження керівника

Менеджмент
Самозбереження керівника
Ольга Бермант-Полякова

Не гроші нас, а ми їх нажили. Думаю, ви, як багато керівників, погодитеся з думкою, яку прислів'я виражає ясно і коротко. І, можливо, вам, як і мені, знайомі люди, які примудряються будь-яку просту думку розширити до розмірів книги, закликавши на допомогу психологічну тарабарщину або маркетинговий жаргон.

Хороша і честь, і слава, а краще того коровай сала. «Нова місія менеджера з персоналу в сучасних умовах - знаходити і вирощувати транспрофессіоналов, формувати з них різнопрофільні команди і забезпечувати успішне вирішення ними комплексних проблем »(цитата з книги Т. Ю. Базарова і Б. Єрьоміна« Управління персоналом »). Якщо ваші менеджери не натхненні місіонери або талановиті педагоги, ви відстали від віку. Добре, якщо ви не відстали від життя, і пам'ятайте, що на роботу приходять працювати. Почуття самозбереження підказує керівнику, що за ідеєю «транспрофессіонала» нічого особливого не варто, але рідко хто наважується показати себе ретроградом.

Ретроград думає, що люди діляться на жебраків, працівників і багатіїв. Це не сума річного доходу, це стан душі. Жебрак чекає подаяння, завдання його прокорму і одягання вирішують інші люди. Він просить гроші. Успіх жебрака - знайти нарешті місце, де добре подають.

Працівник гроші не просить, а заробляє. Шукає він, кому що треба спрацювати, зробити. Ти за справу, а справу за тебе, успіх працівника вимірюється рівнем майстерності, при якому робота шукає його, а не він роботу.

Богач придумує, куди направити гроші і як їх зробити, вона шукає ідеї і можливості. Зараз такої людини назвали б підприємцем. У багатого і пожежа до грошей, краще не скажеш.

Заклад для нездатних до праці називалося раніше богадільня, а об'єднання майстрів позначалося поняттям артіль. І богадільня, і артіль, кажучи сьогоднішнім мовою, - це команда професіоналів. Одні вміло обходив благодійника, інші догоджали замовнику або господареві. Шкода, не було кому розповісти їм про місію та самовдосконаленні.

Серед людей психологи - це каліки перехожі. Каліка називалися паломники по святих місцях, співали духовні пісні, просячи милостиню. Сучасні каліки були на цікавих семінарах, вчилися у самого (ім'ярек), і навчають вас, як досягти особистісного зростання та розвинути лідерські якості. Ви захотіли послухати, вам проспівали, і ви, звичайно, дасте, скільки попросять. Якщо просять більше, ніж можете дати, не засмучуйтесь. Вам заспівають штатні психологи в держустановах.

Каліко тому і перехожі, бо одні й ті ж самі пісні швидко набридають. Люди готові платити, щоб дізнатися що-небудь нове і цікаве, а психологи як раз і живуть тим, що задовольняють цікавість. Найважче каліка на окладі. Святих місць не так уже й багато, ладів, на який співати, і того менше: дефіцит і конфлікт. От і доводиться пускати в хід нове слівце. Про архетип консолідації, наприклад.

Черни ручки, та білого копієчка. Кажуть, що психологи беруть орендну плату з повітряних замків, в яких живуть їхні клієнти. Це думка складається, мабуть, за фільмами. На практиці багатих клієнтів, готових нести психолога гроші, щоб поговорити про своїх повітряних замках, рідко буває більше десяти. Людям потрібно втовкмачити, що вони володіють замком, і мають потребу в послугах психолога, щоб утримувати або ремонтувати його (здається, це називається гарним словом індустрія wellness (. За справедливим зауваженням, прожити-то і вдома проживемо, а наживати в люди підемо. Психологи не є винятком. Тут як ніде доречні семінари, виступи з лекціями, відповіді на запитання читачів у газеті й інші способи розповісти про своє існування. Частина людей після знайомства з психологом обов'язково йде на приватний прийом. І це добре. Кожен заробляє, як вміє і робить те, до чого в нього душа лежить. Тільки одні пішли в народ, а інші до керівників.

Слава Тетереву, що ноги волохаті. Часи нині такі, що керівникові доводиться відображати рать винахідників з консалтингових і коучингові організацій. Інші «Винаходу» корисні лише умоглядно, а в практичній сфері нагадують славослів'я тієї чи іншої ідеї. Хороша і честь, і слава, і «промоушн», і «Ребрендинг», і громадський резонанс щодо нового рекамного ролика вашої компанії. Але краще того - коровай сала, прибуток від продажу або залучення нових клієнтів.

Слово, слава, вважатися і слух - це слова одного кореня. Пускаючи в обіг нові слова, легше привернути увагу людей. Число коучів, бізнес-консультантів і психологів, які продають людям справи красиві слівця, постійно збільшується. Керівника спокушають новаторство та оригінальність, що заперечують часом традиції і здоровий глузд. На жаль, реальність така, що людей не здивуєш, хоч себе і умора. Можливо, ця думка приходила вам у голову, коли підводилися підсумки невдалих проектів. Вони зуміли здивувати тільки один раз - коли ви підрахували, скільки прибутку компанії з'їв рекламний бюджет.

Уміння розбиратися в людях і спиратися на здоровий глузд - головна якість хорошого керівника. Почуття самозбереження захищає його від солодких марень і духовних співів про нову місію менеджера. І воно ж підказує йому, що психологи вміють говорити словами про те, що відомо йому несвідомо, по інтуїтивного знанню людей. Психологи відточують свою спостережливість і проникливість. Погляд людини з боку допомагає вам побачити ситуацію в іншому світлі. Розмова з психологом може направити хід ваших думок в несподіваному напрямі, де ви знайдете свіжі ідеї. І психологи, і керівники знають життя, кожен зі своєю сторони. Хороший психолог знає людей. Якщо вам подобається керувати, продавати або придумувати, що полюблять люди і що вони із задоволенням куплять, в обох сторін є тема для розмови. Рука руку миє - обидві білі живуть.

Список літератури
Для підготовки даної роботи були використані матеріали з сайту http://www.psycho.ru

На русском "Самосохранение руководителя" выложено на моей странице сайта
Ольга Бермант-Полякова на сервере Проза.ру

P.S. А компания ЭФКО, чтобы контекст стал вам понятнее, капитализируется сегодня в миллиарды долларов, вот рассказ ней на Форбс.ру
http://www.forbes.ru/forbes/issue/2006-02/13609-pod-pressom
http://www.forbes.ru/rating/200-krupneishih-nepublichnyh-kompanii/2010/efko
Tags: Обо мне
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments